Rodiče a děti

Orientujeme se i na rodiny s dětmi. Pořádáme vzdělávací i praktické akce s názornými ukázkami, dílničky, chystáme i příměstské tábory.

Mateřská centra

  • Pro maminky na mateřské dovolené pořádáme vzdělávací akce v rámci projektu zaměřeného na pomoc s hledáním nového zaměstnání, které by nenarušovalo rodinný život a pohodu. Projekt rovněž nabízí rekvalifikační kurzy.
  • Maminky se účastní přednášek na zajímavá témata. Týkají se rodinného života, vztahů, výchovy dětí, atd.
  • Rodiče s dětmi si u nás mohou vyzkoušet i montessori dílničky, naučí se baby masáže, atd.
  • Propojujeme Mateřská centra v Bochoři, Dřevohosticích a Líšné.

Tábory v Moštěnce

  • V následujících třech letech se v různých obcích uskuteční s podporou mikroregionu příměstské tábory. Více informací najdete v aktualitách zde.

První pomoc v domácnosti se zaměřením na děti

Z důvodu mimořádných vládních opatření se plánovaná přednáška ruší. Děkujeme za pochopení.

Vzdělávací program pro rodiče malých dětí

Okresní hospodářská komora Přerov pořádá Vzdělávací program pro rodiče malých dětí.

Přijďte si zlepšit své komunikační dovednosti a zorientovat se na trhu práce. Součástí programu je možnost bezplatně absolvovat rekvalifikační kurz dle vlastního výběru.

Kontaktní osoba: Ing. Andrea Hošťálková
Tel.: 725 448 800, email: hkprerov@hkprerov.cz

Rodičovský seriál z Nevýchovy

Rodičovský seriál z Nevýchovy poradí, jak postupně měnit to, co nám s dětmi doma nefunguje!

Seriál je zdarma, stačí se přihlásit na adrese: https://www.nevychova.cz/zdarma/cz-se-rs/v1/

Jednotlivé díly obdržíte přímo do vaší emailové schránky. Můžete je projít svým vlastním tempem a opakovaně se vracet k tomu, co je potřeba ještě „doladit“.

Léčení dětí bez zbytečné chemie

Na přednášce paní magistry Iriny Kaplijové o výhodách léčení dětí bez chemie se mluvilo především o prevenci onemocnění z nachlazení, přírodní léčbě akutních stavů a zotavení po prodělané nemoci. Více zde.

Školní zralost

Otázce, co by mělo zvládnout dítě předškolního věku, aby mohlo po prázdninách nastoupit do první třídy, se poslední lednovou středu věnovala společně s rodiči paní magistra Renata Šimanská z přerovské Pedagogicko-psychologické poradny. Více informací si můžete přečíst zde.

Základy logopedie

Ve středu 13. 11. se v Komunitním centru v Bochoři uskutečnila beseda s paní Mgr. Veronikou Lehkou na téma „Základy logopedie“. Diskutovalo se na téma řeč a související oblasti, vývoj dítěte do 12 měsíců a dítěte staršího, vady řeči a jejich prevence. Následovaly praktické ukázky logopedických cvičení. Paní magistra také maminkám doporučila vhodnou literaturu. Více zde.

Obrázek k aktualitě Uzavření komunitního centra

Uzavření komunitního centra

Komunitní centrum v Bochoři je uzavřeno do odvolání. Konzultace a poradenství poskytujeme dále elektronicky a telefonicky bez...

02. 11. 2020 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Co dělat v různých situacích v souvislosti s COVID-19 ?

Co dělat v různých situacích v souvislosti s COVID-19 ?

Přehledné letáčky Ministerstva zdravotnictví s informacemi, jak se zachovat v různých situacích souvisejících s onemocněním COVID-19. Upřesnění pojmů Příznaky COVID- 19 Negativní výsledek testu – Jak se zachovat Pozitivní výsledek testu – Jak se...

26. 10. 2020 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2020 © DSO mikroregionu Moštěnka