Aktuality » 26. 04. 2024

Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Osamělí senioři si v případě nouze mohou přivolat rychlou první pomoc. Zvládnou to snadno s pomocí asistenční služby Anděl na drátě, která funguje po celé České republice. Na setkání pečujících, které se konalo v úterý 23. dubna v obci Čechy, vysvětlila další podrobnosti sociální pracovnice Eva Tesárková.

Senioři si mohou přivolat pomoc přes hodinky nebo přívěsek

Anděl na drátě funguje nonstop. Senioři si díky ní mají možnost přivolat rychlou pomoc SOS speciálním chytrým přívěskem nebo hodinkami s bočním tlačítkem. Člověk, který je například nemocný nebo má už vysoký věk, je díky tomuto zařízení stále pod dohledem a v bezpečí. Služba je finančně dostupná pro všechny. V případě poruchy nebo zničení zařízení obdrží bezplatně nové.

Službu zřídí sociální pracovník přímo v domácnosti zájemce

Hodinky nebo přívěsek toho umí opravdu mnoho. Individuálně na nich lze nastavit kontrolu užívání léků, kontrolu aktivity a klidu, tísňovou pomoc na stlačení tlačítka, možnost přes zařízení telefonovat s rodinou a známými, v neposlední řadě lze poslouchat i audio knihy. A jak se ke službě zájemce dostane? Je možné ji zřídit přímo v domácnosti, kam přijede sociální pracovnice, zájemce nikam jezdit nemusí. Pokud se klientovi něco stane, třeba venku na procházce nebo doma, služba ho s pomocí GPS lokátoru ihned najde.

Na setkání pečujících zavítalo 40 zájemců!

Na setkání v Čechách se účastníci od Jany Landsmannové, komunitní sociální pracovnice, dozvěděli také informace o příspěvku na péči a převozové službě CharityTaxi, která má usnadnit život hendikepovaným, vozíčkářům a seniorům. Součástí byla také přátelská diskuze, během níž zaznělo množství cenných zkušeností jak z úst pečujících, tak i dalších sympatizantů, kterých se do Čech sjelo dohromady kolem 40.

„Ze setkání mám opravdu velkou dost a dobrý pocit, že se nám konečně daří naplňovat naši vizi. Pečující se chtějí potkávat, pro nás organizátory je odměnou jejich účast a pozitivní ohlasy. Velmi také oceňuji, že se účastníci nebojí diskutovat, předávají si jak pozitivní, tak i negativní zkušenosti,“ uvedla komunitní sociální pracovnice a organizátorka aktivity Jana Landsmannová z MAS – Partnerství Moštěnka.

Sociální poradenství, možnost individuálního rozhovoru či skupinová setkávání nabízí MAS – Partnerství Moštěnka neformálně pečujícím osobám už několik let. Tato specifická pomoc je další aktivitou projektu „Komunitní práce v MAS-Partnerství Moštěnka I“, s nímž místní akční skupina uspěla v Operačním programu Zaměstnanost Plus.

Kontakt pro bližší informace: Mgr. Jana Landsmannová, 730 590 004, jana.landsmannova@mostenka.cz

Obrázek k aktualitě Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Osamělí senioři si v případě nouze mohou přivolat rychlou první pomoc. Zvládnou to snadno s pomocí asistenční služby Anděl na drátě, která funguje po celé České republice. Na setkání pečujících, které se konalo v úterý 23. dubna v obci Čechy,...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Hendikepovaným, vozíčkářům a seniorům usnadní život nová služba CharityTaxi, kterou 1. března uvedla do provozu Charita Přerov. Převoz v autě speciálně upraveném pro přepravu na mechanickém nebo elektrickém vozíku nabízí charita nejen obyvatelům...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2024 © DSO mikroregionu Moštěnka