Aktuality » 26. 01. 2021

Webinář První pomoc dětem: Co zvládnete sami a kdy je vhodné volat pomoc

Zkušená sestra radila online, jak dětem správně poskytnout první pomoc

Jak správně poskytnout první pomoc dětem zajímalo v úterý 26. ledna zhruba dvacítku účastníků webináře, který se na toto téma zaměřil. Organizátor Síť pomoci Moštěnka uspořádal akci tohoto typu v online prostředí vůbec poprvé. A podle ohlasů měl úspěch!

Webinář se orientoval zejména na otázky, co a jak zvládneme sami a kdy už je třeba volat pomoc. Účastníci, mezi nimiž převládaly maminky na rodičovské dovolené, se od zkušené zdravotní sestry Michaely Ondráčkové dozvěděli, jak mají postupovat při poruchách vědomí, zástavě srdce a dechu, krvácení, zlomeninách či popáleninách. Sestra rovněž přiblížila, jak se zachovat, když dítě vdechne cizí předmět, jak resuscitovat nebo jak je ošetřit při úžehu, úpalu nebo bodnutí hmyzem. Poradila také, jak správně vytáhnout klíště a nakonec vysvětlila, jak poskytnout první pomoc při autonehodě.

Michaela Ondráčková prokládala vizuální prezentaci i krátkými video spoty. V závěru s účastníky webináře diskutovala. Při následném zhodnocení potěšilo nejen ji, ale i organizátory, že se webinář posluchačům líbil a že jej považovali za přínosný.

Obrázek k aktualitě Webinář Jak snížit míru stresu

Webinář Jak snížit míru stresu

Srdečně vás zveme na webinář Jak snížit míru stresu, který proběhne ve středu 17. 3. 2021 od 16:00 do 18:00 hodin prostřednictvím aplikace...

02. 03. 2021 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Přerovské centrum pomáhá klientům se závažným duševním onemocněním

Přerovské centrum pomáhá klientům se závažným duševním onemocněním

Předejít nutnosti hospitalizace z důvodu zhoršení zdravotního stavu je hlavním cílem přerovského Centra duševního zdraví, které už třetím rokem funguje v prostorách Psychosociálního centra v objektu MENS. Centrum představuje službu pro klienty trpící...

25. 02. 2021 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2021 © DSO mikroregionu Moštěnka