Aktuality » 04. 02. 2021

Webinář Jak se s dětmi doma nenudit

Jak se s dětmi doma nenudit poradil maminkám webinář

Také už vám docházejí nápady na to, jak doma smysluplně zabavit své děti v době coronavirové pandemie? Co dělat pro to, aby celé dny neproseděly u počítačů, u televize, aby nezlobily, ale také se hýbaly? Několik tipů na zábavu s dětmi ve věku od tří do šesti let vybrala pro účastníky online webináře Jak se s dětmi doma nenudit studentka pedagogické fakulty a vedoucí Mateřského centra Bochoř Lenka Bláhová.

Webinář uspořádala ve čtvrtek 4. února Síť pomoci Moštěnka. Mezi třinácti účastníky převažovaly maminky. Lenka Bláhová se během hodiny zaměřila na pracovní i výtvarné činnosti, také na grafomotorická cvičení.

Při pracovních činnostech používala lektorka všechno, s čím si děti běžně hrají – kostky, stavebnice, korálky, panenky apod., k tomu pak přidala pár tipů, jak tyto aktivity inovovat, aby děti hra stále bavila. „Do pracovních činností patří dovednosti – mačkání, trhání, stříhání a lepení,“ připomněla. Ve výtvarných aktivitách představila recept na výrobu domácí plastelíny a hmoty papírmašé, vyjmenovala i několik námětů, co lze z těchto materiálů vytvářet. „Bylo skvělé, že nápady vycházely z toho, co má běžná rodina doma k dispozici (luštěniny, brambory, papír aj.),“ ocenila organizátorka webináře Jana Landsmannová, která prý sama některé tipy také se svým synem vyzkouší. Lenka Bláhová završila setkání souborem grafomotorických cvičení, která jsou pro děti v předškolním věku nezbytná. „V rámci přípravy na školní docházku musejí zvládat například správný úchop,“ zaznělo. Lektorka doporučila zájemcům i webové stránky pinterest.com a predskolaci.cz, kde mohou nalézt další inspiraci.

 

Obrázek k aktualitě Webinář Jak snížit míru stresu

Webinář Jak snížit míru stresu

Srdečně vás zveme na webinář Jak snížit míru stresu, který proběhne ve středu 17. 3. 2021 od 16:00 do 18:00 hodin prostřednictvím aplikace...

02. 03. 2021 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Přerovské centrum pomáhá klientům se závažným duševním onemocněním

Přerovské centrum pomáhá klientům se závažným duševním onemocněním

Předejít nutnosti hospitalizace z důvodu zhoršení zdravotního stavu je hlavním cílem přerovského Centra duševního zdraví, které už třetím rokem funguje v prostorách Psychosociálního centra v objektu MENS. Centrum představuje službu pro klienty trpící...

25. 02. 2021 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2021 © DSO mikroregionu Moštěnka