Aktuality » 18. 05. 2021

Zubní hygiena u dětí

Dentistka přednášela o správné zubní hygieně dětí

Jak na zubní hygienu u dětí vysvětlovala v úterý 18. května na zámku v Dřevohosticích zkušená zubní lékařka Monika Mlčáková. Přednášku uspořádala Síť pomoci Moštěnka.

Proč jsou mléčné zuby důležité?

Lékařka začala svůj výklad teorií o vývoji dočasných a stálých zubů, přičemž pozornost věnovala především mléčnému a smíšenému chrupu a projevům prořezávání zoubků. Vysvětlila, jak důležitý je mléčný chrup pro žvýkání, dýchání, správný vývoj dutiny ústní a řeči.

Pravidelné a správné čištění je základ

Mluvené slovo prokládala lékařka názornou prezentací s fotografiemi. Poučila maminky o příčinách vzniku zubního kazu a zdůraznila důležitost správného a pravidelného čištění. Jako základní opatření pro prevenci vzniku kazu zmínila omezení příjmu jednoduchých sacharidů a slazených nápojů.

První návštěva zubaře?

Další část setkání byla zaměřená na první návštěvu zubního lékaře. Monika Mlčáková vysvětlila, že dítě se nesmí návštěvy bát. Rodiče by jej proto měli předem připravit, popsat dítěti, jak taková návštěva vypadá, nacvičit s ním otevírání úst a vysvětlit, co jej čeká.

Pasta, fluorid, elektrický kartáček…

Maminky se rovněž seznámily s různými druhy zubních past, s jejich dělením podle obsahu fluoridu a použitím dle věkových kategorií. Řeč byla také o možnosti využití detekčních tablet u starších dětí a o výhodách a nevýhodách populárních elektrických kartáčků.

Byla i předváděčka na maketě

Na závěr Monika Mlčáková předvedla na maketě chrupu správné čistění a ukázala maminkám různé kartáčky dostupné na trhu. Celá přednáška se díky menšímu počtu návštěvníků nesla v přátelském duchu, maminky se dozvěděly spoustu zajímavých rad a měly prostor pro dotazy.

Na podzim si to zopakujeme…

Šlo o první osobní setkání rodičů malých dětí, které Síť pomoci Moštěnka po dlouhé koronavirové odmlce uspořádala, což se projevilo na poměrně nízkém počtu účastníků. I přes nutnost testování se ale na akci dostavilo celkem šest maminek, které téma zaujalo. Přednášku na podobné téma hodlá Síť pomoci Moštěnka uspořádat opět na podzim.

Obrázek k aktualitě Zubní hygiena u dětí

Zubní hygiena u dětí

Dentistka přednášela o správné zubní hygieně dětí Jak na zubní hygienu u dětí vysvětlovala v úterý 18. května na zámku v Dřevohosticích zkušená zubní lékařka Monika Mlčáková. Přednášku uspořádala Síť pomoci Moštěnka. Proč jsou mléčné zuby...

18. 05. 2021 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Charitní bazar DarujBer

Charitní bazar DarujBer

Charitní bazar DarujBer aneb Dejte věcem druhou šanci! Chcete se zbavit starých a nepotřebných věcí a zároveň tak pomoci lidem v nouzi? Anebo sami sháníte třeba kočárek, autosedačku či nábytek za symbolickou cenu? Pokud ano, zkuste využít novou službu...

22. 04. 2021 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2021 © DSO mikroregionu Moštěnka