Aktuality » 22. 09. 2022

Ohlédnutí za létem

Přívesnické tábory v Moštěnce hlásily opět plno! Příště jich bude víc

Celkem 18 přívesnických táborů na pěti místech po dobu tří letních sezón uspořádal mikroregion Moštěnka. Pomáhá tak už od roku 2020 v období prázdnin zaměstnaným rodičům s péčí o děti. Zatímco oni jsou v práci, jejich ratolesti se zabaví, něco nového se naučí, tráví léto s kamarády a na čerstvém vzduchu. Co si přát více?

Každý turnus měl kapacitu pro 25 dětí ve věku od šesti do 14 let

„Tábory se uskutečnily v pěti obcích mikroregionu, konkrétně v Beňově, Dřevohosticích, Křtomili, Staré Vsi a v Bochoři.  Zájem o ně byl enormní a ve většině obcí nebyl problém kapacitu naplnit,“ uvedla koordinátorka projektu Eliška Frydrychová.

Organizaci táborů mají na starosti školy, spolky či přímo obce

Turnusy bývají tematicky zaměřené, letos to bylo například na čáry a kouzla, na poznávání zajímavostí v Česku, někde si zahráli na indiány či na pravěk, některé tábory měly všeobecné zaměření. Nechyběl na nich sport, výtvarné, rukodělné i badatelské činnosti. Děti často chodily na výlety do přírody, učily se o ekologii, hrály celotáborové hry, užily si i zábavnou výuku angličtiny. „Ve Křtomili navíc působil animátor, který vytvářel speciální program orientovaný na poznávání zemí světa,“ doplnila Eliška Frydrychová.

V následujících letech se pořádání táborů ujme MAS. Mělo by jich být i víc

Oblíbené přívesnické tábory pro děti zaměstnaných rodičů podporovala až dosud MAS – Partnerství Moštěnka. Od roku 2020 do roku 2022 zprostředkovala pořadatelům z Operačního programu Zaměstnanost přibližně milion korun. V následujících letech by se měly komunitní vesnické tábory konat ve větším rozsahu a přímo pod hlavičkou MAS.

Místní akční skupina (MAS) – Partnerství Moštěnka, o.p.s., pomáhá starostům, spolkům, školám, podnikatelům, zemědělcům a dalším aktérům na území 51 obcí Zlínského a Olomouckého kraje získávat finanční podporu z EU a národních programů. Ve spolupráci s nimi usiluje o zlepšení kvality života obyvatel na venkově a životního prostředí. Společnost vznikla v roce 2005 jako místní partnerství podnikatelů, obcí a neziskových organizací.

Marie Machačová

PR manažerka

Kontakt pro další informace:

Eliška Frydrychová

731 109 352

kancelar@mostenka.cz

Obrázek k aktualitě Při péči o druhé nesmíme zapomínat sami na sebe

Při péči o druhé nesmíme zapomínat sami na sebe

Ve čtvrtek 6. října 2022 se v konferenční místnosti Domu pro seniory Bochoř uskutečnilo setkání neformálně pečujících, tentokrát na téma Péče o sebe jako předpoklad péče o druhé. Sezením, kterého se zúčastnilo asi dvacet žen z různých obcí...

14. 10. 2022 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Svátek seniorů jsme oslavili v Olomouci. Na programu byla Babička roku.

Svátek seniorů jsme oslavili v Olomouci. Na programu byla Babička roku.

Krajská rada seniorů Olomouckého kraje uspořádala v úterý 6. září VII. ročník soutěže Babička roku 2022 Olomouckého kraje. Akce se konala u příležitosti Svátku seniorů v pavilonu A na Výstavišti Flora Olomouc. Mezi diváky nechyběli ani senioři...

26. 09. 2022 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2022 © DSO mikroregionu Moštěnka