Neformální péče

Jde o péči, kdy někdo z rodiny pečuje o jiného člena, který je nemocný a neschopný se o sebe v danou chvíli postarat.

Nejčastěji příbuzní zůstávají s někým, kdo je dlouhodobě nemocný. Chtějí mu poskytnout péči v domácím prostředí, aby nemusel do pobytové služby a mohl dožít doma. To ale přináší mnoho složitých situací. Pečovatelé potřebují informace, jak se o nemocného starat, jaká je pro něj vhodná výživa, jak s ním fyzicky nakládat například při polohování, atd. V neposlední řadě je také velmi důležité, aby pečovatelé mysleli sami na sebe a nevyčerpali své síly.

Síť pomoci Moštěnka chce poskytnout celkovou oporu. Uspořádat například setkávání pečovatelů či vzdělávací kurzy, které se zaměří na jednotlivé potřeby nemocných i na potřeby pečujících.

Pečujete o osobu s demencí?

Mohl by se Vám hodit odkaz, kde se dozvíte více informací:

doprovazeni-demenci.cz

Hospicová minikonference

Na květen pro vás připravujeme HOSPICOVOU MINIKONFERENCI. Akce s podtitulem Nebojme se a pojďme o tom mluvit! proběhne 26. 5. 2022 od 15:00 do 18:00 hodin na Zámku v Dřevohosticích.

Odborníci z oblasti hospicové péče promluví o čtyřech tématech. Kromě základních informací to bude odlehčovací služba, psychosociální pomoc v hospicové péči a domácí pečování pohledem geriatra.

Setkání skupiny pečujících na téma Domácí doprovázení Alzheimerovou demencí

V úterý 29. 3. 2022 se v Bochoři a v Dřevohosticích uskutečnila setkání pečujících na téma Domácí doprovázení Alzheimerovou demencí.  Akcí provázela Mgr. Taťána Kročová, která posluchačům předala své letité zkušenosti ze zahraničí, kde působila nejdříve jako pečovatelka v domácnosti, později jako odborná poradkyně v péči o osoby s Alzheimerovou demencí.

Setkání skupiny pečujících na téma Odpuštění

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 a v úterý 30. 11. 2021 proběhla na Zámku v Dřevohosticích a v budově Komunitního centra v Bochoři setkání skupiny pečujících na téma Odpuštění.

Setkání skupiny pečujících

V úterý 21.9. 2021 dopoledne se v Komunitním centru v Bochoři sešla skupina pečujících, další setkání se konalo ve čtvrtek 23. 9. 2021 odpoledne na zámku v Dřevohosticích.

Jak pečovat doma

Z důvodu mimořádných vládních opatření se plánovaná přednáška ruší. Děkujeme za pochopení.

Setkání skupiny neformálně pečujících

V úterý 14. ledna proběhla v Komunitním centru přednáška paní magistry Jany Landsmannové na téma Základní vhled do sociálních služeb nejen pro neformálně pečující.

Obrázek k aktualitě Sportovní odpoledne pro seniory a jejich přátele

Sportovní odpoledne pro seniory a jejich přátele

Na sportovní odpoledne do Želatovic dorazilo kolem 50 seniorů z mikroregionu Myslíte si, že florball, chytání rybiček, hod míčkem na koš, šipky či trefování do plechovek jsou hry jen pro děti? Pokud ano, pak se mýlíte. Právě na tyto a ještě další...

16. 05. 2022 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Setkání s fyzioterapeutkou se posluchačům líbilo

Setkání s fyzioterapeutkou se posluchačům líbilo

Setkání s fyzioterapeutkou, paní Lenkou Fasnerovou, která propaguje metodu cvičení Fit Pain Free, se posluchačům líbilo. Svědčí o tom i článek pana Sigmunda, který se přednášky zúčastnil. Za článek i pozitivní ohlasy velice děkujeme. V úterý 19. dubna...

27. 04. 2022 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2022 © DSO mikroregionu Moštěnka