Neformální péče

Jde o péči, kdy někdo z rodiny pečuje o jiného člena, který je nemocný a neschopný se o sebe v danou chvíli postarat.

Nejčastěji příbuzní zůstávají s někým, kdo je dlouhodobě nemocný. Chtějí mu poskytnout péči v domácím prostředí, aby nemusel do pobytové služby a mohl dožít doma. To ale přináší mnoho složitých situací. Pečovatelé potřebují informace, jak se o nemocného starat, jaká je pro něj vhodná výživa, jak s ním fyzicky nakládat například při polohování, atd. V neposlední řadě je také velmi důležité, aby pečovatelé mysleli sami na sebe a nevyčerpali své síly.

Síť pomoci Moštěnka chce poskytnout celkovou oporu. Uspořádat například setkávání pečovatelů či vzdělávací kurzy, které se zaměří na jednotlivé potřeby nemocných i na potřeby pečujících.

Pečujete o osobu s demencí?

Mohl by se Vám hodit odkaz, kde se dozvíte více informací:

doprovazeni-demenci.cz

Péče o sebe jako předpoklad péče o druhé

Ve čtvrtek 6. 10. 2022 se v konferenční místnosti Domu pro seniory v Bochoři uskutečnilo setkání skupiny pečujících, tentokrát na téma Péče o sebe jako předpoklad péče o druhé. Více o náplni sezení si můžete přečíst v aktualitách.

Hospicová minikonference

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 proběhla na Zámku v Dřevohosticích Hospicová minikonference s podtitulem Nebojme se a pojďme o tom mluvit!

Odborníci z oblasti hospicové péče přednášeli o čtyřech tématech. Kromě základních informací to byla odlehčovací služba, psychosociální pomoc v hospicové péči a domácí pečování pohledem geriatra. Více o konferenci si můžete přečíst zde.

Setkání skupiny pečujících na téma Domácí doprovázení Alzheimerovou demencí

V úterý 29. 3. 2022 se v Bochoři a v Dřevohosticích uskutečnila setkání pečujících na téma Domácí doprovázení Alzheimerovou demencí.
Akcí provázela Mgr. Taťána Kročová, která posluchačům předala své letité zkušenosti ze zahraničí, kde působila nejdříve jako pečovatelka v domácnosti, později jako odborná poradkyně v péči o osoby s Alzheimerovou demencí.

Setkání skupiny pečujících na téma Odpuštění

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 a v úterý 30. 11. 2021 proběhla na Zámku v Dřevohosticích a v budově Komunitního centra v Bochoři setkání skupiny pečujících na téma Odpuštění.

Setkání skupiny pečujících

V úterý 21.9. 2021 dopoledne se v Komunitním centru v Bochoři sešla skupina pečujících, další setkání se konalo ve čtvrtek 23. 9. 2021 odpoledne na zámku v Dřevohosticích.

Jak pečovat doma

Z důvodu mimořádných vládních opatření se plánovaná přednáška ruší. Děkujeme za pochopení.

Setkání skupiny neformálně pečujících

V úterý 14. ledna proběhla v Komunitním centru přednáška paní magistry Jany Landsmannové na téma Základní vhled do sociálních služeb nejen pro neformálně pečující.

Obrázek k aktualitě Sociální pracovnice představila neformálně pečujícím terénní služby, které mohou využít

Sociální pracovnice představila neformálně pečujícím terénní služby, které mohou využít

Na terénní sociální služby v okolí se tentokrát orientovalo další setkání pečujících, které se uskutečnilo v úterý 6. února v obci Čechy. S informacemi o typech a druzích těchto služeb, které mohou občané využít, seznámila účastníky sociální...

19. 02. 2024 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Na kompenzační pomůcky se zaměřilo poslední letošní setkání neformálně pečujících osob, která organizuje MAS Partnerství Moštěnka. Uskutečnilo se v úterý 24. října v obci Čechy a zúčastnilo se ho 30 osob. Zkušená zdravotní sestra Lenka Sekalová jim...

28. 10. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2024 © DSO mikroregionu Moštěnka