Aktuality » 14. 10. 2022

Při péči o druhé nesmíme zapomínat sami na sebe

Ve čtvrtek 6. října 2022 se v konferenční místnosti Domu pro seniory Bochoř uskutečnilo setkání neformálně pečujících, tentokrát na téma Péče o sebe jako předpoklad péče o druhé.

Sezením, kterého se zúčastnilo asi dvacet žen z různých obcí mikroregionu Moštěnka, provázela psycholožka, lektorka a psychoterapeutka Mgr. Marta Kocvrlichová. Posluchačkám přiblížila metody efektivní sebepéče, popsala zásady zdravé psychohygieny a vysvětlila, jak důležité je nezapomínat na naplňování vlastních potřeb při namáhavé péči o blízkého člověka.

V průběhu dopoledne měly ženy možnost požádat o radu v konkrétní situaci, podělit se o vlastní zkušenosti a v neposlední řadě se navzájem inspirovat a podpořit.

Podobná setkávání pořádá Síť pomoci Moštěnka pravidelně každého čtvrt roku v Bochoři a Dřevohosticích. Jsou na ně zváni odborníci z řad psychologů, lékařů a fyzioterapeutů. Sezení je pro zájemce zdarma.

Eliška Frydrychová

Kontaktní osoba:

Mgr. Jana Landsmannová

730 590 004

jana.landsmannova@mostenka.cz

 

 

Obrázek k aktualitě Adventní setkání

Adventní setkání

V úterý 29. 11. odpoledne se v Domě zahrádkářů v Beňově konalo adventní setkání Sítě pomoci Moštěnka. Zúčastnila se jej přibližně čtyřicítka obyvatel mikroregionu. Mezi nimi hlavně mladší senioři, senior lídři, starostové a kontaktní pracovníci,...

16. 12. 2022 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Při péči o druhé nesmíme zapomínat sami na sebe

Při péči o druhé nesmíme zapomínat sami na sebe

Ve čtvrtek 6. října 2022 se v konferenční místnosti Domu pro seniory Bochoř uskutečnilo setkání neformálně pečujících, tentokrát na téma Péče o sebe jako předpoklad péče o druhé. Sezením, kterého se zúčastnilo asi dvacet žen z různých obcí...

14. 10. 2022 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka