Aktuality » 14. 10. 2022

Při péči o druhé nesmíme zapomínat sami na sebe

Ve čtvrtek 6. října 2022 se v konferenční místnosti Domu pro seniory Bochoř uskutečnilo setkání neformálně pečujících, tentokrát na téma Péče o sebe jako předpoklad péče o druhé.

Sezením, kterého se zúčastnilo asi dvacet žen z různých obcí mikroregionu Moštěnka, provázela psycholožka, lektorka a psychoterapeutka Mgr. Marta Kocvrlichová. Posluchačkám přiblížila metody efektivní sebepéče, popsala zásady zdravé psychohygieny a vysvětlila, jak důležité je nezapomínat na naplňování vlastních potřeb při namáhavé péči o blízkého člověka.

V průběhu dopoledne měly ženy možnost požádat o radu v konkrétní situaci, podělit se o vlastní zkušenosti a v neposlední řadě se navzájem inspirovat a podpořit.

Podobná setkávání pořádá Síť pomoci Moštěnka pravidelně každého čtvrt roku v Bochoři a Dřevohosticích. Jsou na ně zváni odborníci z řad psychologů, lékařů a fyzioterapeutů. Sezení je pro zájemce zdarma.

Eliška Frydrychová

Kontaktní osoba:

Mgr. Jana Landsmannová

730 590 004

jana.landsmannova@mostenka.cz

 

 

Obrázek k aktualitě Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Na kompenzační pomůcky se zaměřilo poslední letošní setkání neformálně pečujících osob, která organizuje MAS Partnerství Moštěnka. Uskutečnilo se v úterý 24. října v obci Čechy a zúčastnilo se ho 30 osob. Zkušená zdravotní sestra Lenka Sekalová jim...

28. 10. 2023 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Senior sympozium

Senior sympozium

Zveme Vás na Senior sympozium ve čtvrtek 21. 9. 2023 na zámek do Dřevohostic. Můžete se těšit na blok přednášek na téma zdraví, psychologie a možnosti bylinné léčby, poradnu zdraví, kulturní program i možnost zakoupení výrobků neziskových...

24. 07. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka