Aktuality » 14. 10. 2022

Při péči o druhé nesmíme zapomínat sami na sebe

Ve čtvrtek 6. října 2022 se v konferenční místnosti Domu pro seniory Bochoř uskutečnilo setkání neformálně pečujících, tentokrát na téma Péče o sebe jako předpoklad péče o druhé.

Sezením, kterého se zúčastnilo asi dvacet žen z různých obcí mikroregionu Moštěnka, provázela psycholožka, lektorka a psychoterapeutka Mgr. Marta Kocvrlichová. Posluchačkám přiblížila metody efektivní sebepéče, popsala zásady zdravé psychohygieny a vysvětlila, jak důležité je nezapomínat na naplňování vlastních potřeb při namáhavé péči o blízkého člověka.

V průběhu dopoledne měly ženy možnost požádat o radu v konkrétní situaci, podělit se o vlastní zkušenosti a v neposlední řadě se navzájem inspirovat a podpořit.

Podobná setkávání pořádá Síť pomoci Moštěnka pravidelně každého čtvrt roku v Bochoři a Dřevohosticích. Jsou na ně zváni odborníci z řad psychologů, lékařů a fyzioterapeutů. Sezení je pro zájemce zdarma.

Eliška Frydrychová

Kontaktní osoba:

Mgr. Jana Landsmannová

730 590 004

jana.landsmannova@mostenka.cz

 

 

Obrázek k aktualitě Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Osamělí senioři si v případě nouze mohou přivolat rychlou první pomoc. Zvládnou to snadno s pomocí asistenční služby Anděl na drátě, která funguje po celé České republice. Na setkání pečujících, které se konalo v úterý 23. dubna v obci Čechy,...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Hendikepovaným, vozíčkářům a seniorům usnadní život nová služba CharityTaxi, kterou 1. března uvedla do provozu Charita Přerov. Převoz v autě speciálně upraveném pro přepravu na mechanickém nebo elektrickém vozíku nabízí charita nejen obyvatelům...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2024 © DSO mikroregionu Moštěnka