Aktuality » 26. 09. 2022

Svátek seniorů jsme oslavili v Olomouci. Na programu byla Babička roku.

Krajská rada seniorů Olomouckého kraje uspořádala v úterý 6. září VII. ročník soutěže Babička roku 2022 Olomouckého kraje. Akce se konala u příležitosti Svátku seniorů v pavilonu A na Výstavišti Flora Olomouc. Mezi diváky nechyběli ani senioři z mikroregionu Moštěnka. A že se opravdu dobře bavili, o tom svědčí i článek Libuše Kroutilové, která popsala průběh akce očima jedné z účastnic.

Mikroregion Moštěnka nabízí seniorům nejen přednášky a semináře, ale i kulturní a zábavné společenské akce, při kterých zapomeneme na starosti i bolesti života. Mezi takové se zařadila i návštěva VII. ročníku soutěže „Babička roku 2022“.

Výlet si nenechalo ujít 33 seniorů z obcí Beňov, Křtomil, Dřevohostice, Čechy a Vlkoš. Někteří se do Olomouce vydali hasičským autem, jiní osobními vozidly, z Dřevohostic, Křtomile a Čech se jelo autobusem a vlakem. Zatímco někteří senioři byli na akci jako diváci poprvé, jiní už tušili, co je čeká. Věřte, že ale nikdo nelitoval. Událost provázela po celou dobu neskutečná a neuvěřitelná smršť energie, nápadů, dovedností a humoru.

Nominováno bylo celkem 12 babiček, mezi nimi i jedna občanka z Vlkoše, která se soutěže rovněž účastnila. Vybrat tu nejlepší, to byl oříšek i pro porotu. Všechny výkony byly na vysoké úrovni a diváci jen žasli a odměňovali soutěžící velkým potleskem i během vystoupení. Nutno dodat, že moderátorská dvojice Milena Hesová a Tomáš Weber byla originální, vtipná a předvedla profesionální moderátorský výkon. Většina diváků se shodla, že bez nich by to určitě nemělo „ten správný náboj“.

Úžasné byly doprovodné vstupy výhradně amatérských souborů, ať již z řad seniorů, nebo mladší generace. Všechny si rozhodně zasloužily obrovské ovace.

Jistě, zvítězit může jen jedna babička, ale pro diváky byly vítězkami všechny nominované ženy. Nejen kvůli odvaze, ale zejména kvůli předvedeným výkonům, které divákům i porotě braly dech.

Je moc dobře, že Krajská rada seniorů Olomouckého kraje tuto nádhernou akci pořádá a ocení nejen vítězky, ale všechny účastnice klání. Ocenění se dokonce dostalo i dvěma nejstarším přítomným babičkám z řad diváků, které rovněž obdržely svou korunku i hodnotné dary. A to nebylo vše. Pro diváky bylo připraveno i malé občerstvení. A vstupné? Zdarma.

Všem organizátorům, zejména paní Mileně Hesové, patří velké poděkování za organizačně velmi náročnou kulturní akci. Spousta seniorů už se těší i na celostátní kolo Babička roku 2022 s mezinárodní účastí, které se uskuteční 18. října. Většina seniorů odcházela se slovy: „Příští rok pojedeme zase!“  Takže za rok se sejdeme v Olomouci na „Babičce roku 2023“. Kdo jste tam ještě nebyli, jste srdečně zváni. Jistě nebude litovat.

Libuše Kroutilová

Obrázek k aktualitě Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Na kompenzační pomůcky se zaměřilo poslední letošní setkání neformálně pečujících osob, která organizuje MAS Partnerství Moštěnka. Uskutečnilo se v úterý 24. října v obci Čechy a zúčastnilo se ho 30 osob. Zkušená zdravotní sestra Lenka Sekalová jim...

28. 10. 2023 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Senior sympozium

Senior sympozium

Zveme Vás na Senior sympozium ve čtvrtek 21. 9. 2023 na zámek do Dřevohostic. Můžete se těšit na blok přednášek na téma zdraví, psychologie a možnosti bylinné léčby, poradnu zdraví, kulturní program i možnost zakoupení výrobků neziskových...

24. 07. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka