Aktuality » 19. 02. 2024

Sociální pracovnice představila neformálně pečujícím terénní služby, které mohou využít

Na terénní sociální služby v okolí se tentokrát orientovalo další setkání pečujících, které se uskutečnilo v úterý 6. února v obci Čechy. S informacemi o typech a druzích těchto služeb, které mohou občané využít, seznámila účastníky sociální pracovnice Zuzana Veselá, která je vedoucí sociálního úseku v Charitě Přerov.

Zuzana Veselá hovořila o terénní pečovatelské, odlehčovací službě a osobní asistenci. Sdělila, jakým způsobem lze žádat o služby, jaká je jejich nabídka, s čím může pracovnice v domácnosti pomoci, kolik taková služba stojí, v čem se liší sociální služba od zdravotní. Během povídání se rozvinula diskuze a přítomní sdíleli své pozitivní i negativní zkušenosti.

Programu se zúčastnilo přibližně 40 pečujících osob a těch, které téma zajímá. „Setkání se mi velmi líbilo, cítila jsem z řad přítomných opravdový zájem o téma, atmosféra byla vynikající,“ uvedla komunitní sociální pracovnice a organizátorka aktivity Jana Landsmannová z MAS – Partnerství Moštěnka.

Sociální poradenství, možnost individuálního rozhovoru či skupinová setkávání nabízí MAS – Partnerství Moštěnka neformálně pečujícím osobám už několik let. Tato specifická pomoc je další aktivitou projektu „Komunitní práce v MAS-Partnerství Moštěnka I“, s nímž místní akční skupina uspěla v Operačním programu Zaměstnanost Plus.

Kontakt pro bližší informace: Mgr. Jana Landsmannová, 730 590 004, jana.landsmannova@mostenka.cz

Obrázek k aktualitě Přerovské sdružení pomáhá už 26 let zdravotně postiženým žít ve svém přirozeném prostředí

Přerovské sdružení pomáhá už 26 let zdravotně postiženým žít ve svém přirozeném prostředí

Už 26 let pomáhá přerovské Sdružení MOST K ŽIVOTU, z.s. osobám se zdravotním postižením bez rozdílu věku, typu i stupně postižení začlenit se do společnosti a žít ve svém přirozeném prostředí. Nabízí přitom tři aktivity. Jak fungují, to...

30. 03. 2024 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Sociální pracovnice představila neformálně pečujícím terénní služby, které mohou využít

Sociální pracovnice představila neformálně pečujícím terénní služby, které mohou využít

Na terénní sociální služby v okolí se tentokrát orientovalo další setkání pečujících, které se uskutečnilo v úterý 6. února v obci Čechy. S informacemi o typech a druzích těchto služeb, které mohou občané využít, seznámila účastníky sociální...

19. 02. 2024 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2024 © DSO mikroregionu Moštěnka