Aktuality » 11. 04. 2022

Přívesnické tábory v mikroregionu Moštěnka v létě 2022

Nevíte, co v létě s dětmi o prázdninách? Přihlaste je na přívesnický tábor!

Mikroregion Moštěnka spouští v dubnu přihlašování dětí na letní přívesnické tábory. Během prázdnin se jich uskuteční celkem šest v pěti obcích. Zájemci se mohou hlásit u jednotlivých instruktorů nebo se obrátit na koordinátorku projektu Elišku Frydrychovou.

Tábory se uskuteční ve Staré Vsi, Beňově, Křtomili, Dřevohosticích, dva chystají pořadatelé v Bochoři. Organizaci mají na starosti základní školy, dobrovolní hasiči, spolky či přímo obce. Stejně jako v minulých letech budou i letos turnusy tematicky zaměřené. Děti se mohou těšit například na kouzelnický a indiánský tábor, na cestu do pravěku či týden s názvem Máme rádi Česko.

„Během pěti dní si táborníci vyzkouší aktivity z různých oblastí. Součástí programu budou výtvarné a rukodělné činnosti, angličtina, sport, badatelství, ochrana životního prostředí, celotáborové hry a výlety do přírody,“ řekla koordinátorka projektu Eliška Frydrychová.

„Přívesnické tábory nejsou pobytové. Děti na nich stráví přibližně stejnou dobu, po kterou jsou jejich rodiče v zaměstnání,“ upřesnila Eliška Frydrychová s tím, že jednotlivé turnusy jsou určené pro děti z mikroregionu Moštěnka ve věku od šesti do čtrnácti let.

Oblíbené tábory pro děti zaměstnaných rodičů podporuje už tři roky MAS – Partnerství Moštěnka. Za tu dobu zprostředkovala pořadatelům z Operačního programu Zaměstnanost přibližně milion korun.

Marie Šuláková

PR manažerka

Podpořeno z OPZ prostřednictvím MAS – Partnerství Moštěnka, CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0015768

 

Termíny táborů v roce 2022:

Stará Ves: 1. 7., 4. 7., 7. 7., 8. 7. a 11. 7.

Bochoř 1. turnus a Beňov: 11. – 15. 7.

Křtomil a Dřevohostice: 25. – 29. 7.

Bochoř 2. turnus: 8. – 12. 8.

 

Bližší informace poskytne koordinátorka:

Eliška Frydrychová

Tel.: 731 109 352, e-mail: kancelar@mostenka.cz

 

Obrázek k aktualitě Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Na kompenzační pomůcky se zaměřilo poslední letošní setkání neformálně pečujících osob, která organizuje MAS Partnerství Moštěnka. Uskutečnilo se v úterý 24. října v obci Čechy a zúčastnilo se ho 30 osob. Zkušená zdravotní sestra Lenka Sekalová jim...

28. 10. 2023 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Senior sympozium

Senior sympozium

Zveme Vás na Senior sympozium ve čtvrtek 21. 9. 2023 na zámek do Dřevohostic. Můžete se těšit na blok přednášek na téma zdraví, psychologie a možnosti bylinné léčby, poradnu zdraví, kulturní program i možnost zakoupení výrobků neziskových...

24. 07. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka