Aktuality » 11. 04. 2022

Přívesnické tábory v mikroregionu Moštěnka v létě 2022

Nevíte, co v létě s dětmi o prázdninách? Přihlaste je na přívesnický tábor!

Mikroregion Moštěnka spouští v dubnu přihlašování dětí na letní přívesnické tábory. Během prázdnin se jich uskuteční celkem šest v pěti obcích. Zájemci se mohou hlásit u jednotlivých instruktorů nebo se obrátit na koordinátorku projektu Elišku Frydrychovou.

Tábory se uskuteční ve Staré Vsi, Beňově, Křtomili, Dřevohosticích, dva chystají pořadatelé v Bochoři. Organizaci mají na starosti základní školy, dobrovolní hasiči, spolky či přímo obce. Stejně jako v minulých letech budou i letos turnusy tematicky zaměřené. Děti se mohou těšit například na kouzelnický a indiánský tábor, na cestu do pravěku či týden s názvem Máme rádi Česko.

„Během pěti dní si táborníci vyzkouší aktivity z různých oblastí. Součástí programu budou výtvarné a rukodělné činnosti, angličtina, sport, badatelství, ochrana životního prostředí, celotáborové hry a výlety do přírody,“ řekla koordinátorka projektu Eliška Frydrychová.

„Přívesnické tábory nejsou pobytové. Děti na nich stráví přibližně stejnou dobu, po kterou jsou jejich rodiče v zaměstnání,“ upřesnila Eliška Frydrychová s tím, že jednotlivé turnusy jsou určené pro děti z mikroregionu Moštěnka ve věku od šesti do čtrnácti let.

Oblíbené tábory pro děti zaměstnaných rodičů podporuje už tři roky MAS – Partnerství Moštěnka. Za tu dobu zprostředkovala pořadatelům z Operačního programu Zaměstnanost přibližně milion korun.

Marie Šuláková

PR manažerka

Podpořeno z OPZ prostřednictvím MAS – Partnerství Moštěnka, CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0015768

 

Termíny táborů v roce 2022:

Stará Ves: 1. 7., 4. 7., 7. 7., 8. 7. a 11. 7.

Bochoř 1. turnus a Beňov: 11. – 15. 7.

Křtomil a Dřevohostice: 25. – 29. 7.

Bochoř 2. turnus: 8. – 12. 8.

 

Bližší informace poskytne koordinátorka:

Eliška Frydrychová

Tel.: 731 109 352, e-mail: kancelar@mostenka.cz

 

Obrázek k aktualitě Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Osamělí senioři si v případě nouze mohou přivolat rychlou první pomoc. Zvládnou to snadno s pomocí asistenční služby Anděl na drátě, která funguje po celé České republice. Na setkání pečujících, které se konalo v úterý 23. dubna v obci Čechy,...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Hendikepovaným, vozíčkářům a seniorům usnadní život nová služba CharityTaxi, kterou 1. března uvedla do provozu Charita Přerov. Převoz v autě speciálně upraveném pro přepravu na mechanickém nebo elektrickém vozíku nabízí charita nejen obyvatelům...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2024 © DSO mikroregionu Moštěnka