Aktuality » 03. 05. 2023

Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj, apeloval Rosťa Václavek na semináři v Bochoři

Na zdravé dýchání se tentokrát zaměřil seminář z cyklu Prevence zdraví, jehož organizátorem je MAS Partnerství Moštěnka. Do ozdravných a funkčních dechových technik zasvětil zájemce z regionu certifikovaný instruktor dýchání a autor projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ Rosťa Václavek. Seminář se uskutečnil v sobotu 22. dubna v Bochoři. Přednášková místnost byla plná do posledního místa.

V sedmihodinovém kurzu se Rosťa Václavek zaměřil nejen na teorii, ale i na praxi, během níž přítomné naučil tři jednoduchá dechová cvičení, která mohou zlepšit duševní i tělesné zdraví. Vysvětlil, že ozdravné dechové techniky Buteyko pomáhají astmatikům, alergikům a lidem, kteří mají problémy s dušností, pohovořil rovněž o funkčních dechových technikách vhodných pro sportovce a aktivní lidi. Přítomní si měli možnost na základě měření tzv. kontrolní pauzy ověřit, jak funkční je jejich dech, dozvěděli se, jak zdravě dýchat při pohybu, jak s pomocí dechových technik snížit stres či jak trvale udržovat v těle energii, aby se kvalitně spalo i vstávalo a bylo dobře po celý den.

Ve svém povídání přiblížil svůj životní příběh, kdy si sám prošel zásadní změnou. „Už několik let se zabývám prací s tělem, myslí a funkčním dýcháním nosem a čerpám z jejich vzájemných souvislostí. Vše důležité jsem shrnul v projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ,“ řekl. Václavek vyvinul dechový systém ROS-dýchání, jehož součástí jsou i dechové fúze. Jednotlivé techniky přibližuje ve volně dostupných videích, která lze nalézt například prostřednictvím webových stránek https://5pz.cz/rosta/. Je rovněž instruktorem otužování, jež považuje za jeden ze způsobů, jak si zlepšit stav zdraví, mysli a jak se naučit žít přítomným okamžikem. „Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj,“ je jeden z jeho sloganů.

Z nadšených reakcí přítomných bylo po skončení semináře zřejmé, že také Rosťa Václavek byl skvělou volbou při výběru přednášejících do cyklu besed zaměřených na prevenci.

Kontakt pro bližší informace: Mgr. Jana Landsmannová, 730 590 004, kancelar@mostenka.cz

Obrázek k aktualitě Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Na kompenzační pomůcky se zaměřilo poslední letošní setkání neformálně pečujících osob, která organizuje MAS Partnerství Moštěnka. Uskutečnilo se v úterý 24. října v obci Čechy a zúčastnilo se ho 30 osob. Zkušená zdravotní sestra Lenka Sekalová jim...

28. 10. 2023 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Senior sympozium

Senior sympozium

Zveme Vás na Senior sympozium ve čtvrtek 21. 9. 2023 na zámek do Dřevohostic. Můžete se těšit na blok přednášek na téma zdraví, psychologie a možnosti bylinné léčby, poradnu zdraví, kulturní program i možnost zakoupení výrobků neziskových...

24. 07. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka