Aktuality » 03. 05. 2023

Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj, apeloval Rosťa Václavek na semináři v Bochoři

Na zdravé dýchání se tentokrát zaměřil seminář z cyklu Prevence zdraví, jehož organizátorem je MAS Partnerství Moštěnka. Do ozdravných a funkčních dechových technik zasvětil zájemce z regionu certifikovaný instruktor dýchání a autor projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ Rosťa Václavek. Seminář se uskutečnil v sobotu 22. dubna v Bochoři. Přednášková místnost byla plná do posledního místa.

V sedmihodinovém kurzu se Rosťa Václavek zaměřil nejen na teorii, ale i na praxi, během níž přítomné naučil tři jednoduchá dechová cvičení, která mohou zlepšit duševní i tělesné zdraví. Vysvětlil, že ozdravné dechové techniky Buteyko pomáhají astmatikům, alergikům a lidem, kteří mají problémy s dušností, pohovořil rovněž o funkčních dechových technikách vhodných pro sportovce a aktivní lidi. Přítomní si měli možnost na základě měření tzv. kontrolní pauzy ověřit, jak funkční je jejich dech, dozvěděli se, jak zdravě dýchat při pohybu, jak s pomocí dechových technik snížit stres či jak trvale udržovat v těle energii, aby se kvalitně spalo i vstávalo a bylo dobře po celý den.

Ve svém povídání přiblížil svůj životní příběh, kdy si sám prošel zásadní změnou. „Už několik let se zabývám prací s tělem, myslí a funkčním dýcháním nosem a čerpám z jejich vzájemných souvislostí. Vše důležité jsem shrnul v projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ,“ řekl. Václavek vyvinul dechový systém ROS-dýchání, jehož součástí jsou i dechové fúze. Jednotlivé techniky přibližuje ve volně dostupných videích, která lze nalézt například prostřednictvím webových stránek https://5pz.cz/rosta/. Je rovněž instruktorem otužování, jež považuje za jeden ze způsobů, jak si zlepšit stav zdraví, mysli a jak se naučit žít přítomným okamžikem. „Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj,“ je jeden z jeho sloganů.

Z nadšených reakcí přítomných bylo po skončení semináře zřejmé, že také Rosťa Václavek byl skvělou volbou při výběru přednášejících do cyklu besed zaměřených na prevenci.

Kontakt pro bližší informace: Mgr. Jana Landsmannová, 730 590 004, kancelar@mostenka.cz

Obrázek k aktualitě Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Osamělí senioři si v případě nouze mohou přivolat rychlou první pomoc. Zvládnou to snadno s pomocí asistenční služby Anděl na drátě, která funguje po celé České republice. Na setkání pečujících, které se konalo v úterý 23. dubna v obci Čechy,...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Hendikepovaným, vozíčkářům a seniorům usnadní život nová služba CharityTaxi, kterou 1. března uvedla do provozu Charita Přerov. Převoz v autě speciálně upraveném pro přepravu na mechanickém nebo elektrickém vozíku nabízí charita nejen obyvatelům...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2024 © DSO mikroregionu Moštěnka