Aktuality » 03. 05. 2023

Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj, apeloval Rosťa Václavek na semináři v Bochoři

Na zdravé dýchání se tentokrát zaměřil seminář z cyklu Prevence zdraví, jehož organizátorem je MAS Partnerství Moštěnka. Do ozdravných a funkčních dechových technik zasvětil zájemce z regionu certifikovaný instruktor dýchání a autor projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ Rosťa Václavek. Seminář se uskutečnil v sobotu 22. dubna v Bochoři. Přednášková místnost byla plná do posledního místa.

V sedmihodinovém kurzu se Rosťa Václavek zaměřil nejen na teorii, ale i na praxi, během níž přítomné naučil tři jednoduchá dechová cvičení, která mohou zlepšit duševní i tělesné zdraví. Vysvětlil, že ozdravné dechové techniky Buteyko pomáhají astmatikům, alergikům a lidem, kteří mají problémy s dušností, pohovořil rovněž o funkčních dechových technikách vhodných pro sportovce a aktivní lidi. Přítomní si měli možnost na základě měření tzv. kontrolní pauzy ověřit, jak funkční je jejich dech, dozvěděli se, jak zdravě dýchat při pohybu, jak s pomocí dechových technik snížit stres či jak trvale udržovat v těle energii, aby se kvalitně spalo i vstávalo a bylo dobře po celý den.

Ve svém povídání přiblížil svůj životní příběh, kdy si sám prošel zásadní změnou. „Už několik let se zabývám prací s tělem, myslí a funkčním dýcháním nosem a čerpám z jejich vzájemných souvislostí. Vše důležité jsem shrnul v projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ,“ řekl. Václavek vyvinul dechový systém ROS-dýchání, jehož součástí jsou i dechové fúze. Jednotlivé techniky přibližuje ve volně dostupných videích, která lze nalézt například prostřednictvím webových stránek https://5pz.cz/rosta/. Je rovněž instruktorem otužování, jež považuje za jeden ze způsobů, jak si zlepšit stav zdraví, mysli a jak se naučit žít přítomným okamžikem. „Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj,“ je jeden z jeho sloganů.

Z nadšených reakcí přítomných bylo po skončení semináře zřejmé, že také Rosťa Václavek byl skvělou volbou při výběru přednášejících do cyklu besed zaměřených na prevenci.

Kontakt pro bližší informace: Mgr. Jana Landsmannová, 730 590 004, kancelar@mostenka.cz

Na setkání pečujících v Dřevohostické kavárně se podařilo otevřít řadu důležitých témat

Dřevohostická kavárna Kafe pod radnicí se stala v úterý 16. května dějištěm setkání neformálně pečujících osob. Kromě vzájemných rozhovorů a zkušeností si účastníci měli možnost vyslechnout přednášku stážové sestry Renaty Sedlářové....

22. 05. 2023 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj, apeloval Rosťa Václavek na semináři v Bochoři

Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj, apeloval Rosťa Václavek na semináři v Bochoři

Na zdravé dýchání se tentokrát zaměřil seminář z cyklu Prevence zdraví, jehož organizátorem je MAS Partnerství Moštěnka. Do ozdravných a funkčních dechových technik zasvětil zájemce z regionu certifikovaný instruktor dýchání a autor projektu 5 PILÍŘŮ...

03. 05. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka