Aktuality » 28. 03. 2023

Není bylina, aby na něco nebyla, řekla Jarmila Podhorná na přednášce ve Staré Vsi

Více než 80 posluchačů přilákala v úterý 21. března přednáška uznávané bylinkářky Jarmily Podhorné „Krásná a zdravá v každém věku“, kterou v sále obecního úřadu ve Staré Vsi zorganizovala MAS Partnerství Moštěnka. Zájemcům o jarní očistu organismu dávala rady a tipy, jak zlepšit či jak si zachovat své zdraví.

Jarmila Podhorná z Brodku u Konice je majitelkou firmy Naděje, která se zabývá výrobou tinktur z bylin, je uznávanou odbornicí a autorkou několika knih. Jako první v republice začala lidem nabízet tinktury z pupenů rostlin jako potravinový doplněk podporující léčbu, regeneraci organismu a očistu orgánů.

Během své přednášky ve Staré Vsi přiblížila Podhorná příběh o vzniku firmy Naděje a s pomocí videospotů ukázala, jak to u nich chodí. Hovořila rovněž o síle bylin. „Není bylina, aby na něco nebyla,“ řekla zásadní větu. „Aby si člověk udržel zdraví na určité úrovni, je třeba posílit stav nervové soustavy, očistit organismus od nečistot – usazených vnitřních toxinů a odpadních produktů a také parazitálních zátěží, které se ve znečištěném prostředí množí a mohou vyvolávat různé zdravotní problémy. Toto je předpoklad k udržení dobrého stavu imunity, která má schopnost v organismu rozpoznávat, ničit a odstraňovat geneticky různorodý materiál, což jsou viry, bakterie, plísně a parazité. Funkční nedostatečnost imunitní soustavy lze úspěšně podporovat tinkturami z bylin a gemmoterapeutiky,“ zaznělo mimo jiné na přednášce.

O poutavé povídání bylinkářky, která je známá a žádaná v celé republice, měli lidé z regionu velký zájem. „Během jejího hodinového vyprávění bylo v přednáškovém sále absolutní ticho. Posluchači napínali uši, aby jim neuniklo ani slůvko,“ řekla komunitní sociální pracovnice z MAS Partnerství Moštěnka a hlavní organizátorka akce Jana Landsmannová. Jarmila Podhorná pozvala na závěr účastníky na osobní návštěvu do sídla firmy, aby se mohli na vlastní oči podívat na zahrady, kde se pěstují rostliny pro výrobu gemmoterapeutik, a na provoz zařízení. Po skončení přednášky nabídla rovněž prostor pro individuální konzultace a možnost zakoupit si výrobky. Dle ohlasů přítomných se akce vydařila a téměř všichni by nabídky Jarmily Podhorné na návštěvu Brodku u Konice využili.

Kontakt pro bližší informace:

Mgr. Jana Landsmannová, 730 590 004, jana.landsmannova@mostenka.cz

Obrázek k aktualitě Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Osamělí senioři si v případě nouze mohou přivolat rychlou první pomoc. Zvládnou to snadno s pomocí asistenční služby Anděl na drátě, která funguje po celé České republice. Na setkání pečujících, které se konalo v úterý 23. dubna v obci Čechy,...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Hendikepovaným, vozíčkářům a seniorům usnadní život nová služba CharityTaxi, kterou 1. března uvedla do provozu Charita Přerov. Převoz v autě speciálně upraveném pro přepravu na mechanickém nebo elektrickém vozíku nabízí charita nejen obyvatelům...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2024 © DSO mikroregionu Moštěnka