Aktuality » 28. 03. 2023

Ke zlepšení mezigeneračního spojení přispěly semináře o digitálních technologiích

Zhruba padesát zájemců ve věku nad 65 let využilo příležitosti zúčastnit se bezplatných seminářů zaměřených na vzdělávání v oblasti digitálních technologií. Zorganizovala je pro ně MAS Partnerství Moštěnka ve spolupráci s neziskovou organizací Moudrá Sovička.

Jak správně ovládat tlačítkový i chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetu? To všechno se mohli účastníci dozvědět na seminářích, které se pro ně uskutečnily v obcích Křtomil, Čechy, Dřevohostice a Stará Ves. Seznámili se rovněž s nastavením a ovládáním základních možností telefonu, správným a bezpečným vyhledáváním na internetu, naučili se vyhledat místo na mapě, naplánovat si trasu, fotit a spravovat fotografie, komunikovat pomocí e-mailu a jiných aplikací a na závěr se seznámili s dalšími užitečnými aplikacemi (Idos, Záchranka…).

Nezisková organizace Moudrá Sovička vznikla proto, aby pomocí technologií přispěla ke zlepšení mezigeneračního spojení a přímého snížení tohoto pocitu. Je platformou pro spojení napříč generacemi a její prioritou je aktivní zapojení seniorů do světa, ve kterém se technologie vyvíjejí ze dne na den. Dbá na individuální přístup a snaží se předejít vyloučení seniorů ze společenského života. Pořádá proto pestrá školení, kurzy a poskytuje soukromé konzultace.

 

Kontakt pro bližší informace:

Bc. Jiřina Mádrová, 777 296 927, jirina.madrova@mas-mostenka.cz

Obrázek k aktualitě Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Sociální pracovnice představila užitečného pomocníka pro osamělé seniory

Osamělí senioři si v případě nouze mohou přivolat rychlou první pomoc. Zvládnou to snadno s pomocí asistenční služby Anděl na drátě, která funguje po celé České republice. Na setkání pečujících, které se konalo v úterý 23. dubna v obci Čechy,...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Handicapovaní mohou pro přepravu využít CharityTaxi. Zaveze je, kam budou chtí

Hendikepovaným, vozíčkářům a seniorům usnadní život nová služba CharityTaxi, kterou 1. března uvedla do provozu Charita Přerov. Převoz v autě speciálně upraveném pro přepravu na mechanickém nebo elektrickém vozíku nabízí charita nejen obyvatelům...

26. 04. 2024 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2024 © DSO mikroregionu Moštěnka