Aktuality » 28. 03. 2023

Ke zlepšení mezigeneračního spojení přispěly semináře o digitálních technologiích

Zhruba padesát zájemců ve věku nad 65 let využilo příležitosti zúčastnit se bezplatných seminářů zaměřených na vzdělávání v oblasti digitálních technologií. Zorganizovala je pro ně MAS Partnerství Moštěnka ve spolupráci s neziskovou organizací Moudrá Sovička.

Jak správně ovládat tlačítkový i chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetu? To všechno se mohli účastníci dozvědět na seminářích, které se pro ně uskutečnily v obcích Křtomil, Čechy, Dřevohostice a Stará Ves. Seznámili se rovněž s nastavením a ovládáním základních možností telefonu, správným a bezpečným vyhledáváním na internetu, naučili se vyhledat místo na mapě, naplánovat si trasu, fotit a spravovat fotografie, komunikovat pomocí e-mailu a jiných aplikací a na závěr se seznámili s dalšími užitečnými aplikacemi (Idos, Záchranka…).

Nezisková organizace Moudrá Sovička vznikla proto, aby pomocí technologií přispěla ke zlepšení mezigeneračního spojení a přímého snížení tohoto pocitu. Je platformou pro spojení napříč generacemi a její prioritou je aktivní zapojení seniorů do světa, ve kterém se technologie vyvíjejí ze dne na den. Dbá na individuální přístup a snaží se předejít vyloučení seniorů ze společenského života. Pořádá proto pestrá školení, kurzy a poskytuje soukromé konzultace.

 

Kontakt pro bližší informace:

Bc. Jiřina Mádrová, 777 296 927, jirina.madrova@mas-mostenka.cz

Obrázek k aktualitě Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Na kompenzační pomůcky se zaměřilo poslední letošní setkání neformálně pečujících osob, která organizuje MAS Partnerství Moštěnka. Uskutečnilo se v úterý 24. října v obci Čechy a zúčastnilo se ho 30 osob. Zkušená zdravotní sestra Lenka Sekalová jim...

28. 10. 2023 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Senior sympozium

Senior sympozium

Zveme Vás na Senior sympozium ve čtvrtek 21. 9. 2023 na zámek do Dřevohostic. Můžete se těšit na blok přednášek na téma zdraví, psychologie a možnosti bylinné léčby, poradnu zdraví, kulturní program i možnost zakoupení výrobků neziskových...

24. 07. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka