Aktuality » 28. 10. 2023

Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Na kompenzační pomůcky se zaměřilo poslední letošní setkání neformálně pečujících osob, která organizuje MAS Partnerství Moštěnka. Uskutečnilo se v úterý 24. října v obci Čechy a zúčastnilo se ho 30 osob. Zkušená zdravotní sestra Lenka Sekalová jim vysvětlila, jaké kompenzační pomůcky zvolit i jak je správně používat.

Lenka Sekalová se problematikou kompenzačních pomůcek zabývá více jak 20 let. Účastníkům představila základní typy kompenzačních pomůcek a předvedla instruktáž, jak je správně využít. Přivezla s sebou také pomůcky k vyzkoušení, aby se o jejich používání pouze nemluvilo. Účastníci si mohli „osahat“ několik typů chodítek, dva invalidní vozíky, sedačky do vany, nástavec na wc a další drobné vychytávky, které budou užitečné při péči. Od zdravotnice obdrželi také tištěné materiály se základními informacemi o kompenzačních pomůckách. Přednášku završila zajímavá diskuze.

Specifická pomoc, kterou MAS pečujícím osobám nabízí, je jednou z aktivit projektu „Komunitní práce v MAS-Partnerství Moštěnka I“, s nímž místní akční skupina uspěla v Operačním programu Zaměstnanost Plus. V roce 2023 se rozšířila na celé území MAS.

Kontakt pro bližší informace: Mgr. Jana Landsmannová, 730 590 004, kancelar@mostenka.cz

Obrázek k aktualitě Přerovské sdružení pomáhá už 26 let zdravotně postiženým žít ve svém přirozeném prostředí

Přerovské sdružení pomáhá už 26 let zdravotně postiženým žít ve svém přirozeném prostředí

Už 26 let pomáhá přerovské Sdružení MOST K ŽIVOTU, z.s. osobám se zdravotním postižením bez rozdílu věku, typu i stupně postižení začlenit se do společnosti a žít ve svém přirozeném prostředí. Nabízí přitom tři aktivity. Jak fungují, to...

30. 03. 2024 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Sociální pracovnice představila neformálně pečujícím terénní služby, které mohou využít

Sociální pracovnice představila neformálně pečujícím terénní služby, které mohou využít

Na terénní sociální služby v okolí se tentokrát orientovalo další setkání pečujících, které se uskutečnilo v úterý 6. února v obci Čechy. S informacemi o typech a druzích těchto služeb, které mohou občané využít, seznámila účastníky sociální...

19. 02. 2024 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2024 © DSO mikroregionu Moštěnka