Aktuality » 09. 03. 2021

Zkušená bloggerka radí, jak pečovat o stárnoucí rodiče

Jak pečovat o stárnoucí rodiče poradí blog i facebooková stránka Jany Matulové. Autorka vychází z vlastních bohatých zkušeností. Na jejích stránkách najdou zájemci řadu praktických informací.

Blog Jany Matulové se zabývá otázkami jak komunikovat se seniorem, jak nevyhořet, jaké sociální dávky lze využít, jak to chodí v domovech pro seniory či jak se nebát mluvit o smrti. Novinky na blogu mohou uživatelé odebírat pravidelně, pro zájemce o další podrobnosti jsou k dispozici e-booky Jak se postarat o rodiče s demencí a Jak nevyhořet (nejen) pro ženy v pomáhajících profesích.

Podpůrná facebooková skupina odkazuje jednak na vlastní články, sdílí ale rovněž řadu dalších informací k tématu neformální péče z jiných zdrojů. Najdete zde videa, citáty, odkazy na kurzy a setkání. Důležitou součástí je i ke stránce připojená komunita, která funguje jako soukromá skupina. Má téměř dva tisíce členů a propojuje pečující osoby napříč celou republikou. Prostor slouží především pro sdílení osobních zkušeností členů, pro získání podpory, povzbuzení a pocitu, že v tom nejste sami.

A kdo je autorka?

Jana Matulová vystudovala sociální pedagogiku a poradenství. Deset let pracovala jako sociální pracovnice v domově pro seniory. Jednala jak se zájemci o službu, tak i s jejich rodinami, které nevěděly, jak se o svého příbuzného postarat. Prošla si i osobní zkušeností, kdy společně s rodinou pečovala doma o dědečka, který onemocněl syndromem demence. Po letech náročné práce se u ní objevil syndrom vyhoření, a tak se Jana Matulová rozhodla místo opustit a své vědomosti šířit mezi pečující, kterým potřebné informace často chybí.

Blog Jany Matulové a facebookovou stránku najdete zde:

blog https://peceosverodice.cz/

facebooková stránka https://www.facebook.com/peceosverodice/

facebooková skupina https://www.facebook.com/groups/737937036414780/

Obrázek k aktualitě Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Srdečně vás zveme na další webinář o finanční gramotnosti. Tentokrát na téma Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí. Webinář proběhne 21. 4. 2021 od 15:30 do 17:30 hodin prostřednictvím aplikace Zoom a je pro zájemce ZDARMA. Přihlašujte se...

06. 04. 2021 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Jak se naučit lépe hospodařit poradil webinář o finanční gramotnosti Jak lépe porozumět financím a jak s nimi správně nakládat v různých životních etapách radil na webináři zkušený lektor Štefan Szabo. Jeho přednášku na téma Společné vzdělávání...

29. 03. 2021 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2021 © DSO mikroregionu Moštěnka