Aktuality » 29. 03. 2021

Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Jak se naučit lépe hospodařit poradil webinář o finanční gramotnosti

Jak lépe porozumět financím a jak s nimi správně nakládat v různých životních etapách radil na webináři zkušený lektor Štefan Szabo. Jeho přednášku na téma Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti uspořádala v pondělí 29. března Síť pomoci Moštěnka. Zúčastnily se tři desítky posluchačů.

Nejdřív si spočítejte příjmy a výdaje

V úvodu lektor vyjmenoval desatero základních podmínek domácího rozpočtu a vysvětlil, jak důležité je vytvořit si přehled o příjmech a výdajích domácnosti. „Teprve, když přehled máme, můžeme uvažovat o tom, kde by se dalo ušetřit,“ řekl. Doporučil rozdělit si příjmy podle pravidla 50:20:30, kdy 50 % je určeno na základní výdaje (bydlení, voda, potraviny a další), 20 % na vytváření finanční rezervy, splácení dluhů, pojištění či spoření, a 30 % na náklady související se životním stylem (zábava, oblečení, internet atd.)

Víte, co je finanční minuta?

Jako skvělý tip uvedl Štefan Szabo finanční minutu, během které bychom se měli každý den zamyslet, zda se nám daří dodržovat rozpočet, a případné nedostatky ihned odstraňovat. Lektor dále upozornil posluchače, aby si dávali pozor, s kým jednají, a nebáli se ozvat, pokud něčemu nerozumí. Zdůraznil, že při uzavírání smluv je nutné číst vždy všechno, že za všech okolností je třeba chránit svá data a uvědomovat si, že nic není zadarmo. „A pokud se tak nějaká finanční služba tváří, zaplatíme za ni jiným způsobem,“ připomněl.

Další webinář se koná 21. dubna. Nenechte si to ujít!

Na webináři se rovněž hovořilo o druzích bankovních produktů (účty, úvěry, hypotéka), o tom, proč je důležité spořit, či o právech a povinnostech spotřebitele. Lektor přiblížil téma finance a rodina, konkrétně porodné, peněžitou pomoc v mateřství, rodičovský příspěvek a daňové zvýhodnění. V průběhu webináře odpovídal na četné dotazy posluchačů. Nakonec pozval účastníky k navazujícímu webináři, který Síť pomoci Moštěnka uspořádá 21. dubna. Zaměřený bude například na dědictví či tvorbu finanční rezervy na důchod.

Obrázek k aktualitě Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Srdečně vás zveme na další webinář o finanční gramotnosti. Tentokrát na téma Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí. Webinář proběhne 21. 4. 2021 od 15:30 do 17:30 hodin prostřednictvím aplikace Zoom a je pro zájemce ZDARMA. Přihlašujte se...

06. 04. 2021 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Jak se naučit lépe hospodařit poradil webinář o finanční gramotnosti Jak lépe porozumět financím a jak s nimi správně nakládat v různých životních etapách radil na webináři zkušený lektor Štefan Szabo. Jeho přednášku na téma Společné vzdělávání...

29. 03. 2021 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2021 © DSO mikroregionu Moštěnka