Aktuality » 17. 03. 2021

Webinář Jak snížit míru stresu

Krizová interventka poradila, jak zachovat vnitřní klid a zbavit se stresu

Jak snížit míru stresu a pomoci sám sobě k udržení vnitřního klidu využitím znalostí o fungování mozku radila online zkušená krizová interventka, psychoterapeutka a lektorka Kristýna Farkašová. Dvouhodinový webinář uspořádala ve středu 17. března Síť pomoci Moštěnka. Téma vzbudilo značný ohlas. Na přednášku se přihlásila více než třicítka žen.

Pomáhá třeba i pocit předvídatelnosti

Lektorka v úvodu vyjmenovala jednotlivé fáze krize a stupně stresu. Vysvětlila, že určitá míra stresu je nám příjemná a baví nás. Jamile však tuto mez překročíme, cítíme se zle a začnou se projevovat negativní emoce jako smutek, úzkost nebo agrese. Kristýna Farkašová také zmínila, že mezi typické projevy stresu v době covidu patří kolísání výkonu, větší množství emocí, změna denního rytmu či zvýšená konzumace sladkostí a kávy. Rovněž uvedla, že ke snižování míry stresu pomáhá například pocit předvídatelnosti, zavedení všední rutiny, péče o ostatní či snížení očekávání ohledně svého výkonu.

Jak si udržet zdravý mozek?

Lektorka upozornila, jak je důležité udržovat mozek zdravý a uvedla konkrétní činnosti a postupy, které tomu pomáhají. Ve druhé polovině webináře hovořila Kristýna Farkašová především o schopnosti sebeovládání, způsobech seberegulace, samoregulačních technikách (dechová cvičení, tanec) a o tom, jak stres, který prožíváme, můžeme využít ke zvýšení odolnosti. Na závěr zmínila tipy, jak dobře pečovat o tělo, radila také, jak nastavit v domácnosti režim, ve kterém se nám bude i v náročné době společně dobře žít.

Během webináře si posluchačky vyzkoušely praktická cvičení

Webinář byl proložený cvičeními, během kterých se posluchačky mohly zamyslet například nad tím, kdy prožívají chvíle zklidnění a co jim při tom pomáhá, nebo zda se o sebe dostatečně starají.

Obrázek k aktualitě Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Srdečně vás zveme na další webinář o finanční gramotnosti. Tentokrát na téma Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí. Webinář proběhne 21. 4. 2021 od 15:30 do 17:30 hodin prostřednictvím aplikace Zoom a je pro zájemce ZDARMA. Přihlašujte se...

06. 04. 2021 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Jak se naučit lépe hospodařit poradil webinář o finanční gramotnosti Jak lépe porozumět financím a jak s nimi správně nakládat v různých životních etapách radil na webináři zkušený lektor Štefan Szabo. Jeho přednášku na téma Společné vzdělávání...

29. 03. 2021 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2021 © DSO mikroregionu Moštěnka