Aktuality » 06. 04. 2022

Setkání s fyzioterapeutkou

V úterý 19. 4. 2022 dopoledne proběhla v Domě pro seniory Bochoř přednáška na téma „Jak mít své tělo pod kontrolou a žít život bez bolestí pohybového aparátu.“ Akci vedla zkušená fyzioterapeutka s 20letou praxí magistra Lenka Fasnerová, propagátorka cvičení metodou Fit Pain Free a zakladatelka Centra Pohybu v Olomouci.

Podstatou metody Fit Pain Free jsou zdánlivě jednoduché cviky, díky kterým lze předejít většině problémů s pohybem. Hlavním účelem setkání bylo připomenout, že i ve vyšším věku je normální žít život bez bolesti. Lenka Fasnerová vysvětlila, pomocí kterých cviků můžeme tělo dostat do správného postavení a poradila, jak si osvojit správné návyky. Účastníci, kterých na akci dorazilo více než dvacet, si cvičení mohli rovnou podle praktických ukázek vyzkoušet. Na závěr přednášky dostali posluchači prostor pro besedu a povídání s lektorkou.

Ve stejný den odpoledne se přednáška konala na Zámku v Dřevohosticích, kam přišel podobný počet zájemců, především mladších seniorů. Podle pozitivních ohlasů a zájmu o opakování soudíme, že se akce vydařila a účastníkům se líbila.

Obrázek k aktualitě Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Na kompenzační pomůcky se zaměřilo poslední letošní setkání neformálně pečujících osob, která organizuje MAS Partnerství Moštěnka. Uskutečnilo se v úterý 24. října v obci Čechy a zúčastnilo se ho 30 osob. Zkušená zdravotní sestra Lenka Sekalová jim...

28. 10. 2023 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Senior sympozium

Senior sympozium

Zveme Vás na Senior sympozium ve čtvrtek 21. 9. 2023 na zámek do Dřevohostic. Můžete se těšit na blok přednášek na téma zdraví, psychologie a možnosti bylinné léčby, poradnu zdraví, kulturní program i možnost zakoupení výrobků neziskových...

24. 07. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka