Aktuality » 06. 04. 2022

Setkání s fyzioterapeutkou

V úterý 19. 4. 2022 dopoledne proběhla v Domě pro seniory Bochoř přednáška na téma „Jak mít své tělo pod kontrolou a žít život bez bolestí pohybového aparátu.“ Akci vedla zkušená fyzioterapeutka s 20letou praxí magistra Lenka Fasnerová, propagátorka cvičení metodou Fit Pain Free a zakladatelka Centra Pohybu v Olomouci.

Podstatou metody Fit Pain Free jsou zdánlivě jednoduché cviky, díky kterým lze předejít většině problémů s pohybem. Hlavním účelem setkání bylo připomenout, že i ve vyšším věku je normální žít život bez bolesti. Lenka Fasnerová vysvětlila, pomocí kterých cviků můžeme tělo dostat do správného postavení a poradila, jak si osvojit správné návyky. Účastníci, kterých na akci dorazilo více než dvacet, si cvičení mohli rovnou podle praktických ukázek vyzkoušet. Na závěr přednášky dostali posluchači prostor pro besedu a povídání s lektorkou.

Ve stejný den odpoledne se přednáška konala na Zámku v Dřevohosticích, kam přišel podobný počet zájemců, především mladších seniorů. Podle pozitivních ohlasů a zájmu o opakování soudíme, že se akce vydařila a účastníkům se líbila.

Na setkání pečujících v Dřevohostické kavárně se podařilo otevřít řadu důležitých témat

Dřevohostická kavárna Kafe pod radnicí se stala v úterý 16. května dějištěm setkání neformálně pečujících osob. Kromě vzájemných rozhovorů a zkušeností si účastníci měli možnost vyslechnout přednášku stážové sestry Renaty Sedlářové....

22. 05. 2023 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj, apeloval Rosťa Václavek na semináři v Bochoři

Nežij životem druhých, zaměř pozornost na ten svůj, apeloval Rosťa Václavek na semináři v Bochoři

Na zdravé dýchání se tentokrát zaměřil seminář z cyklu Prevence zdraví, jehož organizátorem je MAS Partnerství Moštěnka. Do ozdravných a funkčních dechových technik zasvětil zájemce z regionu certifikovaný instruktor dýchání a autor projektu 5 PILÍŘŮ...

03. 05. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka