Aktuality » 26. 02. 2020

Rozvoj komunikačních schopností

Kontaktní pracovníci hodnotili projekt a poslechli si přednášku o komunikačních dovednostech

Hodnocení dosavadní práce v projektu Komunitní sociální práce pro Moštěnku bylo předmětem setkání kontaktních pracovníků z obcí mikroregionu Moštěnka. Sezení se uskutečnilo ve středu 26. února v Komunitním centru Bochoř. Volně na něj navázala přednáška publicistky Marie Šulákové o rozvoji komunikačních dovedností.

„Kontaktní pracovníci jsou spolupracovníky na projektu, který má pomáhat lidem ve složitých sociálních situacích. Jde vždy o takového člověka, který v obci žije, zná své prostředí a hlavně zná místní obyvatele,“ upřesnila sociální pracovnice Jana Landsmanová s tím, že kontaktní pracovníky nominovali na počátku projektu přímo starostové, takže funguje spolupráce mezi obcí a tímto člověkem. „Kontaktní pracovníci mají za úkol přenášet informace k nám tak, abychom pak mohli pomáhat v rámci celého regionu,“ dodala. Na únorovém setkání si mezi sebou sdělovali konkrétní zkušenosti, to, jak se jim po více než půl roce daří či nedaří lidi v nouzi oslovovat a získávat si jejich důvěru.

Na setkání volně navazovala přednáška Rozvoj komunikačních dovedností, kterou vedla PR manažerka Marie Šuláková. Účastníci byli svědky osobní zpovědi lektorky, která na svých osobních a profesních zkušenostech novinářky, moderátorky i organizátorky řady akcí demonstrovala vlastní rozvoj v komunikačních dovednostech. Posluchači si tak mohli uvědomit, že vystoupit před lidmi a mluvit na veřejnosti je pro každého velký stres a že s trémou se potýká i profesionál. „Ke komunikačním dovednostem a vůbec jakémukoliv růstu dospějeme jedině tak, že se navzdory trémě a strachu nevzdáme. Že na sebe přestaneme pohlížet přehnaně kriticky a dospějeme k tomu, čemu se říká sebedůvěra,“ řekla mimo jiné lektorka.  Během přednášky si účastníci poslechli množství podnětů, které mohou k osobnímu rozvoji pomoci a které lektorka provázela příběhy z vlastního života.

 

 

Obrázek k aktualitě Kontaktní pracovníci během koronavirové krize nezaháleli

Kontaktní pracovníci během koronavirové krize nezaháleli

Jak vypadala dobrovolnická práce kontaktních pracovníků v jednotlivých obcích mikroregionu Moštěnka v době koronavirové krize. Rozhodně nezaháleli a pomáhali, jak uměli nejlépe. Pověděli si to ve středu 17. června na setkání v Komunitním centru v Bochoři....

17. 06. 2020 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Přívesnické tábory v mikroregionu Moštěnka

Přívesnické tábory v mikroregionu Moštěnka

Nevíte, kam s dětmi o prázdninách? Zkuste přívesnické tábory. Na území mikroregionu Moštěnka se jich v následujících třech letních sezónách uskuteční celkem 18. MAS Partnerství Moštěnka tábory podpoří z Operačního programu zaměstnanost. Každé...

26. 05. 2020 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2020 © DSO mikroregionu Moštěnka