Aktuality » 26. 02. 2020

Rozvoj komunikačních schopností

Kontaktní pracovníci hodnotili projekt a poslechli si přednášku o komunikačních dovednostech

Hodnocení dosavadní práce v projektu Komunitní sociální práce pro Moštěnku bylo předmětem setkání kontaktních pracovníků z obcí mikroregionu Moštěnka. Sezení se uskutečnilo ve středu 26. února v Komunitním centru Bochoř. Volně na něj navázala přednáška publicistky Marie Šulákové o rozvoji komunikačních dovedností.

„Kontaktní pracovníci jsou spolupracovníky na projektu, který má pomáhat lidem ve složitých sociálních situacích. Jde vždy o takového člověka, který v obci žije, zná své prostředí a hlavně zná místní obyvatele,“ upřesnila sociální pracovnice Jana Landsmanová s tím, že kontaktní pracovníky nominovali na počátku projektu přímo starostové, takže funguje spolupráce mezi obcí a tímto člověkem. „Kontaktní pracovníci mají za úkol přenášet informace k nám tak, abychom pak mohli pomáhat v rámci celého regionu,“ dodala. Na únorovém setkání si mezi sebou sdělovali konkrétní zkušenosti, to, jak se jim po více než půl roce daří či nedaří lidi v nouzi oslovovat a získávat si jejich důvěru.

Na setkání volně navazovala přednáška Rozvoj komunikačních dovedností, kterou vedla PR manažerka Marie Šuláková. Účastníci byli svědky osobní zpovědi lektorky, která na svých osobních a profesních zkušenostech novinářky, moderátorky i organizátorky řady akcí demonstrovala vlastní rozvoj v komunikačních dovednostech. Posluchači si tak mohli uvědomit, že vystoupit před lidmi a mluvit na veřejnosti je pro každého velký stres a že s trémou se potýká i profesionál. „Ke komunikačním dovednostem a vůbec jakémukoliv růstu dospějeme jedině tak, že se navzdory trémě a strachu nevzdáme. Že na sebe přestaneme pohlížet přehnaně kriticky a dospějeme k tomu, čemu se říká sebedůvěra,“ řekla mimo jiné lektorka.  Během přednášky si účastníci poslechli množství podnětů, které mohou k osobnímu rozvoji pomoci a které lektorka provázela příběhy z vlastního života.

 

 

Obrázek k aktualitě Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Zkušená sestra radila, jak správně používat kompenzační pomůcky

Na kompenzační pomůcky se zaměřilo poslední letošní setkání neformálně pečujících osob, která organizuje MAS Partnerství Moštěnka. Uskutečnilo se v úterý 24. října v obci Čechy a zúčastnilo se ho 30 osob. Zkušená zdravotní sestra Lenka Sekalová jim...

28. 10. 2023 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Senior sympozium

Senior sympozium

Zveme Vás na Senior sympozium ve čtvrtek 21. 9. 2023 na zámek do Dřevohostic. Můžete se těšit na blok přednášek na téma zdraví, psychologie a možnosti bylinné léčby, poradnu zdraví, kulturní program i možnost zakoupení výrobků neziskových...

24. 07. 2023 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2023 © DSO mikroregionu Moštěnka