Aktuality » 26. 02. 2020

Rozvoj komunikačních schopností

Kontaktní pracovníci hodnotili projekt a poslechli si přednášku o komunikačních dovednostech

Hodnocení dosavadní práce v projektu Komunitní sociální práce pro Moštěnku bylo předmětem setkání kontaktních pracovníků z obcí mikroregionu Moštěnka. Sezení se uskutečnilo ve středu 26. února v Komunitním centru Bochoř. Volně na něj navázala přednáška publicistky Marie Šulákové o rozvoji komunikačních dovedností.

„Kontaktní pracovníci jsou spolupracovníky na projektu, který má pomáhat lidem ve složitých sociálních situacích. Jde vždy o takového člověka, který v obci žije, zná své prostředí a hlavně zná místní obyvatele,“ upřesnila sociální pracovnice Jana Landsmanová s tím, že kontaktní pracovníky nominovali na počátku projektu přímo starostové, takže funguje spolupráce mezi obcí a tímto člověkem. „Kontaktní pracovníci mají za úkol přenášet informace k nám tak, abychom pak mohli pomáhat v rámci celého regionu,“ dodala. Na únorovém setkání si mezi sebou sdělovali konkrétní zkušenosti, to, jak se jim po více než půl roce daří či nedaří lidi v nouzi oslovovat a získávat si jejich důvěru.

Na setkání volně navazovala přednáška Rozvoj komunikačních dovedností, kterou vedla PR manažerka Marie Šuláková. Účastníci byli svědky osobní zpovědi lektorky, která na svých osobních a profesních zkušenostech novinářky, moderátorky i organizátorky řady akcí demonstrovala vlastní rozvoj v komunikačních dovednostech. Posluchači si tak mohli uvědomit, že vystoupit před lidmi a mluvit na veřejnosti je pro každého velký stres a že s trémou se potýká i profesionál. „Ke komunikačním dovednostem a vůbec jakémukoliv růstu dospějeme jedině tak, že se navzdory trémě a strachu nevzdáme. Že na sebe přestaneme pohlížet přehnaně kriticky a dospějeme k tomu, čemu se říká sebedůvěra,“ řekla mimo jiné lektorka.  Během přednášky si účastníci poslechli množství podnětů, které mohou k osobnímu rozvoji pomoci a které lektorka provázela příběhy z vlastního života.

 

 

Obrázek k aktualitě Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Srdečně vás zveme na další webinář o finanční gramotnosti. Tentokrát na téma Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí. Webinář proběhne 21. 4. 2021 od 15:30 do 17:30 hodin prostřednictvím aplikace Zoom a je pro zájemce ZDARMA. Přihlašujte se...

06. 04. 2021 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Jak se naučit lépe hospodařit poradil webinář o finanční gramotnosti Jak lépe porozumět financím a jak s nimi správně nakládat v různých životních etapách radil na webináři zkušený lektor Štefan Szabo. Jeho přednášku na téma Společné vzdělávání...

29. 03. 2021 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2021 © DSO mikroregionu Moštěnka