Aktuality » 25. 02. 2021

Přerovské centrum pomáhá klientům se závažným duševním onemocněním

Předejít nutnosti hospitalizace z důvodu zhoršení zdravotního stavu je hlavním cílem přerovského Centra duševního zdraví, které už třetím rokem funguje v prostorách Psychosociálního centra v objektu MENS.

Centrum představuje službu pro klienty trpící závažným duševním onemocněním. Je založena na terénní práci zdravotně-sociálního týmu, který tvoří klinický psycholog, psychiatr, sociální pracovníci, psychiatrické sestry a peer konzultant (osoba, která má sama zkušenost s duševním onemocněním a pomáhá klienty motivovat). „Terén“ v tomto případě představuje přirozené prostředí klienta, jeho domov, rodinu a komunitu. Péče je hrazena ze zdravotního pojištění. Důležitý je především individuální přístup, podpora samostatnosti a zvládání obtížných situací každodenního života.

Tým pomáhá klientům začlenit se do společnosti a žít plnohodnotný život. Součástí služby je i podpora rodiny klienta a poskytnutí informací o nemoci.

Vznik center duševního zdraví je jedním ze základních pilířů reformy psychiatrické péče, jež si klade za cíl posunout péči o duševně nemocné v České republice na úroveň běžně dostupnou v západních státech. Podle průzkumů prožije v Česku duševní onemocnění každý rok jedna z pěti osob, což je alarmující počet, který ukazuje, jak je kvalita psychiatrické péče důležitá.

Kontakt:

Tel.: 583 035 220, e-mail: tym@cdzprerov.cz

Více informací o reformě psychiatrické péče najdete na stránkách www.reformapsychiatrie.cz

Obrázek k aktualitě Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Srdečně vás zveme na další webinář o finanční gramotnosti. Tentokrát na téma Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí. Webinář proběhne 21. 4. 2021 od 15:30 do 17:30 hodin prostřednictvím aplikace Zoom a je pro zájemce ZDARMA. Přihlašujte se...

06. 04. 2021 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Jak se naučit lépe hospodařit poradil webinář o finanční gramotnosti Jak lépe porozumět financím a jak s nimi správně nakládat v různých životních etapách radil na webináři zkušený lektor Štefan Szabo. Jeho přednášku na téma Společné vzdělávání...

29. 03. 2021 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2021 © DSO mikroregionu Moštěnka