Aktuality » 16. 09. 2020

Přednáška o komunikačních dovednostech a setkání KP

Zářijové setkání kontaktních pracovníků bylo o novinkách, programu seniorského sympozia, ale i o komunikačních dovednostech a laskavosti.

Zejména novinky ze sociální sféry v mikroregionu Moštěnka a program jarního seniorského sympozia v Dřevohosticích zajímaly kontaktní pracovníky z projektu Síť pomoci Moštěnka, kteří se setkali ve středu 16. září ve Staré Vsi. Odpolední posezení završila přednáška Marie Šulákové o tom, jak se nebát mluvit na veřejnosti a jak nám v životě pomáhá laskavost.

Na setkání do Staré Vsi zavítalo okolo 15 žen, které se dobrovolně zapojily do projektu Síť pomoci Moštěnka zaměřeného na pomoc lidem v sociálně složitých situacích. Koordinátorka komunitního plánování Markéta Poláchová spolu s komunitní sociální pracovnicí Janou Landsmannovou je informovaly o plánovaném Senior sympoziu Moštěnka, které by se mělo konat příští rok na jaře v Dřevohosticích. Uvedly také, že projekt Síť pomoci Moštěnka zaujal Domov pro seniory v Radkově Lhotě, který požádal o spolupráci v oblasti dobrovolnictví. Pracovnice Komunitního centra Bochoř se o prázdninách vydaly také do Nového Jičína, kde absolvovaly stáž v mobilním hospici Strom života, své postřehy reflektovaly kontaktním pracovníkům, aby zase oni mohli informace předat ve svých obcích.

Na informativní schůzku navázala přednáška Marie Šulákové o tom, jak se nebát mluvit na veřejnosti. Posluchači se dozvěděli, že mluvit na veřejnosti je možná jednodušší, než se mnohým zdá, a že je důležité v sobě najít odvahu a vypořádat se s nervozitou, kterou před prezentováním prožívají dokonce i profesionálové. „Vše souvisí se zdravým sebevědomím, přijetím sebe a vědomím vlastní hodnoty,“ zaznělo například. Lektorka vyjmenovala také pár „fint“ jak sladit mluvu s řečí těla a působit co možná nejvíce přirozeně. Přednáška byla provázána praktickými příběhy ze života Marie Šulákové, která se celoživotně věnuje publicistice, školením a moderování. Závěrečnou část věnovala tématu laskavost a zejména výhodám, které pravá laskavost přináší oběma stranám. Odpolední setkání bylo podnětné a každý ze zúčastněných si odnesl myšlenky k přemýšlení do dalších dnů.

Obrázek k aktualitě Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Webinář Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí

Srdečně vás zveme na další webinář o finanční gramotnosti. Tentokrát na téma Jak životní etapy ovlivňují náš svět financí. Webinář proběhne 21. 4. 2021 od 15:30 do 17:30 hodin prostřednictvím aplikace Zoom a je pro zájemce ZDARMA. Přihlašujte se...

06. 04. 2021 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Webinář Společné vzdělávání ve finanční gramotnosti

Jak se naučit lépe hospodařit poradil webinář o finanční gramotnosti Jak lépe porozumět financím a jak s nimi správně nakládat v různých životních etapách radil na webináři zkušený lektor Štefan Szabo. Jeho přednášku na téma Společné vzdělávání...

29. 03. 2021 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2021 © DSO mikroregionu Moštěnka