Aktuality » 07. 11. 2019

První společné setkání neformálně pečujících

Lidé, kteří dlouhodobě pečují v domácnosti o svého blízkého, to nemají vůbec jednoduché. Často jim chybí důležité informace a příležitost podělit se o své zkušenosti. Na neformální pečovatelství se zaměřuje i projekt Síť pomoci Moštěnka, který má působnost v obcích mikroregionu Moštěnka. První setkání pro neformální pečovatele se uskutečnilo v úterý 22. října v Komunitním centru v Bochoři.

„Neformální péče je pro pečující osoby vždy emočně i finančně náročná. Tito lidé pracují bez nároku na odměnu, při emotivně velmi vysilující činnosti jim navíc často hrozí syndrom vyhoření,“ uvedla sociální pracovnice Jana Landsmannová, kterou potěšilo, že o první setkání byl zájem. Sešlo se asi deset žen, které mají s péčí zkušenost, nebo v současnosti o někoho pečují. Jsou v důchodu i zaměstnané, některé musely svou práci opustit.

Projekt na pomoc neformálním pečovatelům představily jeho organizátorky a s účastnicemi se dohodly na pravidelných schůzkách, které se budou konat jednou za dva měsíce. „Na těchto setkáních se nyní zaměříme na základní vhled do sociálních a zdravotních služeb a konkrétní pomoc, na komunikaci se starými a nemocnými lidmi, psychologické poradenství či fyzioterapii a šetrnou péči,“ vyjmenovala některá z prvních témat sociální pracovnice.

Obrázek k aktualitě Kontaktní pracovníci během koronavirové krize nezaháleli

Kontaktní pracovníci během koronavirové krize nezaháleli

Jak vypadala dobrovolnická práce kontaktních pracovníků v jednotlivých obcích mikroregionu Moštěnka v době koronavirové krize. Rozhodně nezaháleli a pomáhali, jak uměli nejlépe. Pověděli si to ve středu 17. června na setkání v Komunitním centru v Bochoři....

17. 06. 2020 přečíst celou aktualitu »

Obrázek k aktualitě Přívesnické tábory v mikroregionu Moštěnka

Přívesnické tábory v mikroregionu Moštěnka

Nevíte, kam s dětmi o prázdninách? Zkuste přívesnické tábory. Na území mikroregionu Moštěnka se jich v následujících třech letních sezónách uskuteční celkem 18. MAS Partnerství Moštěnka tábory podpoří z Operačního programu zaměstnanost. Každé...

26. 05. 2020 přečíst celou aktualitu »

Logo Síť pomoci Moštěnka

2020 © DSO mikroregionu Moštěnka